czwartek, 26 kwietnia 2018

W paski nie znaczy nudno

Zajmując się jak na razie… amatorsko projektowaniem i dekorowaniem wnętrz często staje przed zadaniem optycznego powiększenia pomieszczeń. Mieszkając w bloku trudno jest mówić o jakiejś przestrzeni. Zazwyczaj w urządzaniu wnętrz to właśnie metraż najbardziej nas ogranicza. Taką sporną kwestią jest na przykład wybór tapety w paski. Dotychczas najczęściej można ją było spotkać w przedpokojach i korytarzach. A jeśli już ktoś zdecydował się na położenie takiego wzoru w salonie czy w sypialni to kończyło się na złym doborze koloru lub fasonu tapety.
Dziś chciałabym Wam pokazać, że tapeta w paski może mieć różne oblicza. A od tego w jaki sposób ją ułożymy naprawdę wiele zależy. Czy ktoś z Was ma w swoim domu taką tapetę w paski? Jeżeli tak to czekam na Wasze patenty odnośnie kładzenia i wyboru kolorów.

W stylizacji numer jeden doskonale widać, jak tapeta w paski może ożywić całe pomieszczenie. Białe meble oraz niepozorne podłogi, dzięki tapecie i kilku dopasowanym dodatkom stały się bardzo ciekawe.

W drugiej stylizacji główną rolę odgrywają nie tylko dopasowane do wnętrza kolory, ale także poziome paski, które wydłużają ścianę i pasują rozmiarem do kanapy.

Monochromatyczne szare paski także nie są nudne.


wtorek, 17 kwietnia 2018

Designerski świecznik czyli nutka romantyzmu i nowoczesności

Jak już na pewno zdążyliście się zorientować jestem nieco zwariowana na punkcie nowoczesnych dodatków. Moje architektoniczne i dekoratorskie zacięcie nie pozwala mi przejść obojętnie obok ciekawych dekoracji. Tym razem skupiłam się na bardzo ekstrawaganckich świecznikach. Co prawda wiosna jest już coraz bliżej, i ciemność zapada znacznie później niż w zimie, ale takie świeczniki na romantyczny wieczór będą jak znalazł. Poza tym świece można palić nie tylko w domu, podczas biesiadowania w ogrodzie także można wykorzystać różne lampiony i świeczniki.

Na początek pokaże Wam coś, co zainspirowało mnie do stworzenia tego tematu. Jak Wam się podoba taki świecznik? Prawda, że bardzo oryginalny?
Kolejne są równie ciekawe. Mamy tu między innymi coś dla miłośników zwierząt, metalu i szkła.




Ci, którzy wolą klasyczne świeczniki mogą zadowolić się barokową wersją. Takie modele idealnie odnajdą się we wnętrzach w stylu glamour.





wtorek, 10 kwietnia 2018

Poobiednia drzemka

Niezbyt często zdarzają mi się chwile lenistwa, ale kiedy tylko mam okazję to siadam w wygodnym fotelu i zatapiam się w ulubionej lekturze. W Waszych domach także z pewnością macie jakieś ulubione miejsca na poobiednią drzemkę. Jeśli tak to mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoimi patentami.

Jak już pisałam wcześniej mam swój ulubiony fotel, ale dziś chciałabym zaproponować Wam coś zupełnie innego. Uwielbiam takie nowoczesne rozwiązania. Sami zobaczcie, taki niepozorny przed laty szezlong dziś może odgrywać główną rolę w wielu pomieszczeniach. Nie jest to fotel, nie jest to także kanapa, ale wypoczywa się na tym znakomicie. Szezlong może się odnaleźć zarówno w sypialni, w salonie jak i w gabinecie. Każdy moment jest doskonały na krótką regenerację. Wszystkie poniższe szezlongi pochodzą z kolekcji firmy Adriana Furniture i są naprawdę piękne!




Urządzając taki kącik do spania zwróćmy także uwagę na dodatki. Jeżeli lubimy czytać to w pobliżu może znajdować się jakiś gazetnik lub mała półeczka na książki. Audiofile z pewnością nie pogardzą dobrym sprzętem grającym. A z kolei zapachowa świeca, nastrojowa lampka czy ciepły koc dodadzą elegancji takiemu kącikowi. 

poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Styl industrialny czyli prostota i minimalizm

Na pierwszy rzut oka styl industrialny wydaje się być zimny i nieprzyjazny. Niemniej jednak za pomocą kilku trików można osiągnąć przyjazny dla oka i duszy efekt. Powszechnie uważa się, że ten surowy styl dotarł do nas z Europy Zachodniej. Pierwsze projekty można było zaobserwować w zaadaptowanych na mieszkania fabrykach i dużych loftach. Wspólnym elementem takich aranżacji było ceglane, wręcz surowe ściany. Ich duża powierzchnia oraz niezwykle wysokie sufity dodawały wnętrzom niesamowitej lekkości i przestrzeni. Polscy architekci coraz częściej wykorzystują ten modny trend. Styl industrialny może być zaanektowany nie tylko w dużych mieszkaniach.


Przedstawię Wam kilka sztuczek, dzięki którym nawet małe mieszkanie w bloku nabierze industrialnego charakteru. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na ilość mebli i dekoracji w naszym pomieszczeniu. Im będzie ich mniej tym lepiej dla nas. W industrializmie liczy się ład i porządek. Proste linie i nie zaburzone proporcje to podstawa. Jeśli już na betonową lub ceglaną ścianę będziemy chcieli powiesić jakiś obraz, to najlepiej wybierać monochromatyczne grafiki niż kolorowe pejzaże. Nasze wnętrze nabierze industrialnego charakteru jeżeli zastosujemy jasną paletę barw, dużo szkła i luster. Przezroczyste tafle szkła dodają głębi, a lustra optycznie powiększają pomieszczenia. Przemysłowego charakteru dodają także kamień i metal.